Jakie wybrać oświetlenie ogrodowe?

Nawet najpiękniejsza posiadłość zdaje się niknąć w czeluściach nocy, a wraz z nią wszystko, co ją otacza. Na nic nasze wysiłki włożone w wystrój otoczenia, jak i samej posiadłości, wszędzie smutna czerń nocy. Z tych ciemności może nas wyrwać tylko oferta naszego sklepu, gdzie z pewnością znajdziemy coś dla siebie i naszego domu.

Czar iluminacji

Któż z nas nie zachwycał się nocnym oświetleniem ogrodów w Wilanowie, na zamku Królewskim czy też ogrodu botanicznego w Krakowie. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, byśmy sami spróbowali swoich sił w sztuce iluminacji, urządzając swój ogród. Wszechobecne dyskretne lampki mogą sprawić, że kolacja na zewnątrz w otoczeniu najbliższych pozostanie nam w pamięci na długie lata.

Od czego zacząć…

Pierwszą sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest topografia ogrodu. Inaczej pokierujemy światłem na ścieżkach, inaczej w narożnikach, a inaczej w punkcie, w którym skupia się życie rodziny.

Wejdźmy do naszego ogrodu…

Znacie to uczucie, kiedy potykamy się o zostawioną przez dzieci zabawkę, lub boleśnie uderzamy stopą o ozdobę w postaci sporego kamienia? Nawet jeśli ominęły nas te przygody, to jednak nie można zaliczyć do przyjemności brnięcia w ciemnościach do drzwi. O wiele przyjemniej szłoby się oświetloną dyskretnie alejką! W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe. Szpaler równomiernie umieszczonych lampek bezpiecznie poprowadzi nas do celu. Nie musimy przy tym martwić się o zużycie energii, ponieważ w naszym asortymencie znajdują się lampy solarne, ładujące się w ciągu nawet pochmurnego dnia. Aby wydłużyć czas działania, możemy zastosować lampy z czujnikiem ruchu.
Nie dość, że energia za darmo, to jeszcze jesteśmy za pan brat z ekologią! Dla podkreślenia naszej fantazji można na ścieżce zainstalować lampki solarne imitujące kostkę brukową.

Granice naszego królestwa…

Obrzeża naszego ogrodu również nie muszą być pogrążone w ciemnościach.
Idealnym rozwiązaniem są lampki kolorowe kulki LED. Dzięki programatorowi nie musimy fatygować się w kąt ogrodu, kiedy chcemy zmienić ustawienia światła.

Czas na festiwal świateł…

Stół w ogrodzie czy też na tarasie to idealne miejsce, by wypocząć wieczorem w gronie najbliższych. Jest to też wspaniałe miejsce, by wykazać się twórczą inwencją, choćby po to, by zaimponować znajomym. Tutaj znaleźć się powinny najprzeróżniejsze lampiony, zarówno stojące, jak i dyskretnie porozwieszane, choćby na gałązkach drzew. Dzięki szerokiej gamie kształtów i kolorów możemy zamienić nasz zakątek w chiński ogród lub pałac w Wilanowie.
Gra świateł i nocy sprawi, że nie tylko poczujemy magię tego miejsca, ale również wino zyska lepszy smak. Tutaj możemy zastosować latarnie dekoracyjne zapewniające płomykiem dyskretny nastrój. Czegóż chcieć więcej….