Zdalne nauczanie i studiowanie

Studiowanie jak i nauczanie zdalne jest bardzo problematyczne i niewygodne niekiedy dla nauczycieli bądź wykładowców jak i dla uczniów lub studentów. Przez zaistniałą sytuację nauczanie i studiowanie odbywa się tylko zdalnie, przez Internet.

Ciągle oczekujemy więcej od nowej technologii i chcemy aby sprostała naszym oczekiwaniem, jednak z biegiem czasy dostrzegamy że dużo rzeczy takich jak na przykład nauka zdalna nie jest wygodna i nie pozwala nam w pełni czerpać zysków takich jak byśmy zyskali przy nauczaniu stacjonarnym.

Studenci nie czerpią całej nauki jaką może dać im wykładowca, nie może się z nimi podzielić własnymi doświadczeniami gdyż ma ograniczony czas na wykonanie jakiejś lekcji, nie może pokazać jakiegoś doświadczenia, nie może również zobaczyć swoich studentów i dokładnie ich poznać przez barierę jaką tworzy odległość i możliwość kontaktowania się tylko na zajęciach i to przez Internet.

Również w czasie jakiś sprawdzianów nie ma pewności czy dany uczeń bądź student nie czerpie wiedzy z innego źródła, lub mówiąc kolokwialnie czy nie „ściąga”. Przez to uczniowie szkół średnich zaczęli dostawać lepsze oceny nić w rzeczywistości by dostali jakby siedzieli w szkolnych ławkach pod czujnym okiem nauczyciela, co jest dla nich później złe gdyż odbija się nie tylko na ich wiedzy lecz także na późniejszych egzaminach do szkół średnich lub na egzaminie dojrzałości jakim zwana jest matura. Większość nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo w ten sposób szkodzi sobie oraz społeczeństwu co w późniejszym czasie może przynieść katastrofalne skutki dla nasz wszystkich i dla całego naszego społeczeństwa jakie tworzymy.

Dla studentów ma to największe złe skutki, w czasie gdy oni potrzebują najwięcej zainteresowania i przyswojenia wiedzy dostają jej znacznie mniej, mimo tego że mają wykłady w formie elektronicznej, wystarczy że zalogują się na platformę, zgłoszą gotowość do pracy a później mogą iść zająć się zupełnie innymi sprawami często związanymi z życiem prywatnym a nie nauką czy zdobywaniem wiedzy czy doświadczenia w jakiejś dziedzinie.

Znający sytuację i obecne standardy nie możemy dopuścić do rozprzestrzeniania się pandemii jednak w ten sposób ranimy wiele osób a w szczególności właśnie uczniów szkół podstawowych i średnich jak i studentów. Chcemy aby nasze społeczeństwo się rozwijało i zdobywało coraz to większe doświadczenie i wiedze lecz w te sposób nie zdziałamy zbyt wiele.

Wszystko ma swoje dobre i złe strony ale nauczanie zdalne ma zdecydowanie dużo więcej tych negatywów niż pozytywów. Więc starajmy się sami również nabywać doświadczenia i wiedzy tak aby pomóc naszemu społeczeństwu i młodym osobom w zdobywaniu wiedzy na którą ich umysły są otwarte i chłonne gdyż później będzie już za późno i nic nie będziemy mogli poradzić, więc puki mamy czas i siłę dajmy młodemu pokoleniu to co tylko możemy aby jak najlepiej przygotować ich na to co przyniesie przyszłość i co się z tym wiąże na różne problemy życia codziennego, z którymi my się borykamy.


https://stroje.pl/